Haft czy nadruk na odzieży?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych metod personalizacji upominków czy odzieży reklamowej. Każdy z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Chcielibyśmy dziś przedstawić zestawienie dwóch ogólnych rodzajów tworzenia logotypów czy napisów – nadruków oraz haftów. Aktualnie na rynku istnieje wiele firm, usługi personalizowania odzieży reklamowej za pomocą tych dwóch metod. Zapoznaj się z poniższymi argumentami, a będziesz wiedział, który sposób wybrać.

TRWAŁOŚĆ

Zarówno tworzenie haftu, jak i nadruku jest prowadzone przez odpowiednie oprogramowanie komputerowe. Jednak sam efekt jest zupełnie inny. Przy hafcie otrzymujemy wypukłe kształty, dosłownie wszyte w materiał koszulki, czapki czy bluzy. Dodatkowo jest on stworzony z wytrzymałych na ścieranie nici. Całe logo czy napis nie pękają ani nie zmieniają swojego wyglądu przez długi czas.

W przypadku nadruków, niezależnie od tego, jaką technikę wybierzemy, jest ona naniesiona na powierzchnię materiału, co oznacza, że nie jest z nim trwale złączona. To sprawia, że stworzony wzór po pewnym czasie może pękać lub odrywać się od materiału.

Nadruki komputerowe są tworzone najczęściej z barwionych tworzyw sztucznych. W związku z tym nie mają aż tak wysokiej odporności na ścieranie, jak haft, a także mogą płowieć od promieniowania słonecznego.

ESTETYKA

W zakresie wyglądu wykonywanych logotypów czy napisów chyba nie ma co wiele dyskutować. Z pewnością każdy zgodzi się, że te wykonane metodą haftu wyglądają na bardziej ekskluzywne i eleganckie.

Powodem jest z pewnością fakt, że dziś koszulki z nadrukami są niezwykle popularnym rozwiązaniem – zarówno w przypadku zwykłych sklepów odzieżowych, jak i firm specjalizujących się w tworzeniu nadruków komputerowych.

Metoda wykonywania haftu od zawsze była tą nieco bardziej niszową, ekskluzywną. Jest ona rzadziej używana w przypadku masowej produkcji, dlatego do dziś pozostała symbolem elegancji i dbałości o szczegóły.

Jeśli więc zastanawiasz się nad odpowiednią metodą oznaczenia ubiorów Twoich pracowników – wybierz haft komputerowy. Z pewnością Twoi klienci czy partnerzy biznesowi zwrócą uwagę na piękno wykonania logotypu czy napisu, a Ty będziesz uważany za profesjonalistę, dbającego nawet o najmniejsze szczegóły.