Pierwsze kroki w branży haftu komputerowego

Dlaczego ludzie chcą zajmować się haftowaniem komputerowym?

hafciarniaWiększość z nas myśli, że robi to dla czystej satysfakcji. Ale istnieje wiele powodów dla których zakładamy własna działalność zajmującą się dekorowaniem odzieży. Ludzie chcą być niezależni i pracować dla siebie. Wiedząc, że jest się szefem samym dla siebie stajemy się bardziej zmotywowani do działania i nastawieni na sukces. Rozpoczęcie własnej działalności daje nam poczucie bezpieczeństwa finansowego i pozwala wykorzystywać swoje umiejętności i wiedzę w twórczy sposób, nie boimy się krytyki, a małe niepowodzenia pobudzają nas do dalszego działania i pokonywania trudności.

Jeżeli masz dobry biznesplan i pomysł na promocję swoich wyrobów, Twoja firma może rozwijać się w niewiarogodnym tempie. Na początek musisz wyposażyć swój biznes w niezbędną maszynę hafciarską.

W dzisiejszym świecie każdy z nas kupuje towary haftowane. Chcemy posiadać wyroby  indywidualne, które będą nas wyróżniać w tym zaganianym świecie. W Ameryce już ponad 70% ludności codziennie nosi ubrania drukowane i/lub haftowane z własnym logo.

Aby rozpoczęcie działalności przynosiło efekty, musisz uzyskać jak najwięcej informacji niezbędnych w tej branży, i to zanim zdecydujesz się na kupno hafciarki. My dajemy Ci taką możliwość! Posiadamy i chętnie podzielimy się wiedzą, która pomoże Ci pewnym krokiem wejść w świat biznesu. Na naszych szkoleniach zdobędziesz podstawową wiedzę i informacje niezbędne w sztuce hafciarskiej.

Działalność gospodarczą możesz prowadzić w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, w domu lub w wynajmowanym lokalu. W większości przypadków na początku wygodniej prowadzić hafciarnię w domu. Dla wielu osób praca w domu jest drugim, dodatkowym źródłem dochodów. Pracują w innych firmach, natomiast haft traktują jako drugie dodatkowe źródło utrzymania. Małe maszyny hafciarskie są tak popularne, ponieważ jej niewielkie gabaryty pozwalają umieścić ja w dodatkowej sypialni lub w rogu jadalni. Wysoka wydajność oraz możliwości wykorzystania wszystkich 15 igieł pozwala sprostać niemal każdemu zamówieniu.

Jak znaleźć niszę rynkową?

Każdy z nas korzysta z odzieży haftowanej, można to zauważyć na każdym kroku, w supermarkecie, szkole, restauracji… wystarczy się rozejrzeć. Z haftem spotykasz się na co dzień. Czapki, koszulki, kurtki, torby, pościel, mundury… można wyliczać w nieskończoność, a to wszystko jest zdobione najnowszą techniką. Ubrania , które można znaleźć w sieciach sklepów, galeriach produkowane są przez duże firmy. A co z małymi lokalnymi sklepami, szkołami, lokalami gastronomicznymi? W większości przypadków firmy te wolą współpracować z kimś lokalnie, dzięki temu budują wzajemne relacje partnerskie i zaufanie. Jak myślisz? Kto może zostać Twoim klientem? Poświęć teraz chwilę, aby ułożyć listę co najmniej pięciu potencjalnych klientów z ludzi, których znasz osobiście.
1 …
2 …
3 …
4 …
5 …

Znasz kogoś z okolicznych szkół, kościołów, organizacji charytatywnych? A może znasz właścicieli firm wśród lokalnej społeczności.
Teraz zrób listę osób, która mogą kupić lub regularnie korzystać z Twoich usług? Obejmuje to sklepy, w których robisz zakupy, restauracje w których jadasz, lokalne drużyny sportowe itd!

Teraz zrób listę 5 osób lub przedsiębiorstw, o których wiesz, że będą kandydatem na klientów. Takimi firmami mogą być pralnie chemiczne, sklepy z dekoracjami, które mają odzież, ale nie mają możliwości samemu haftować!

Teraz usiądź i poproś najbliższych przyjaciół aby odpowiedzieli na te same pytania. Jeśli Tobie zabrakło pomysłów, możesz skorzystać z pomysłów przyjaciół.

Jakie umiejętności i sprzęt są potrzebne do rozpoczęcia działalności w hafcie komputerowym?

Tak naprawdę nie trzeba mieć specjalnych umiejętności do pracy w handlu, wystarczy nabyć dobrą hafciarkę  i skorzystać ze szkolenia. Na naszych szkoleniach poznasz specyfikę branży hafciarskiej. Zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii haftu komputerowego, projektowania wzorów na Twoim ulubionym oprogramowaniu (polecamy program WILCOM). Dowiesz się w jaki sposób rozmawiać z Klientem, jak wyceniać duże zlecenia oraz te mniejsze. Poznasz najczęstsze pułapki czyhające na hafciarza oraz sposoby na ich uniknięcie.  Posiądziesz informacje jak działają programy do projektowania wzorów, oczywiście jak zawsze podstawowa znajomość obsługi komputera jest konieczna. Klienci “Dobrych Hafciarek” mają zagwarantowane szkolenie.

Jaka hafciarka jest najlepsza?

Wiadomo, że najważniejsza jest jakość sprzętu i oprogramowania, ale pamiętaj że im więcej będziesz w stanie wyprodukować tym większy będzie Twój zysk. Rozważ zatem zakup hafciarki o większej wydajności niż potrzebujesz obecnie. W erze internetowego marketingu rozwój młodych i nowoczesnych firm jest bardzo dynamiczny.

Co jeszcze jest potrzebne, aby otworzyć własną hafciarnię?

  • oprogramowanie (polecamy uznany na całym świecie Wilcom),
  • tamborki,
  • materiały,
  • prasa termotransferowa.