Haft komputerowy

Od zdobienia ręcznego do hafciarki komputerowej

hafciarka brother PR 655Samo haftowanie jest jednym z najstarszych sposobów zdobienia tkanin – pierwsze tego typu zdobienia wykonywano już w starożytności. Z czasem zdobienia zaczęto robić również na skórze, papierze czy filcu. Początkowo takie zdobienia były wykonywane ręcznie przez zajmujących się tym zawodowo ludzi, od XIX wieku coraz popularniejsze stało się maszynowe wyszywanie ozdób. W dzisiejszych czasach szybkiego rozwoju technologicznego, rolę tę hafciarki komputerowe. Maszyna hafciarska zapewnia nie tylko szybszą pracę, ale gwarantuje również wyjątkową powtarzalność zdobień.

Nasza firma posiada wysokiej jakości maszyny hafciarskie – Happy, Brother, SWF, Janome oraz marka własna – MEXA. Zanim jednak zostają one użyte niezbędne jest przygotowanie projektu, który ma zostać umieszczony na tkaninie. Ilość kolorów nici, ich grubości oraz różnorodność materiałów, na których można wykonywać zdobienia (bawełna, dzianiny, polary) jest niezwykle duża, wykonując projekt można zatem pozwolić sobie na dowolność – może to być autorski wzór albo inspiracja grafiką czy zdjęciem.

Wyjątkowa precyzja wyszywania

Przygotowany projekt za pomocą specjalistycznego programu komputerowego należy przetworzyć na tzw. ściegi. Projekt w postaci grafiki można uruchomić w programie do projektowania wzorów hafciarskich – należy jednak pamiętać, że jakość takiego programu może mieć wpływ na jakość i efekt wykonanej dekoracji. Decyzja o wyborze programu powinna zatem być przemyślana.

Przygotowany projekt haftu można już przenieść na materiał za pomocą maszyny do haftu komputerowego. Utworzona poprawnie matryca zostaje przeniesiona przez maszyny do haftu na materiał, dzięki czemu wzór na tkaninie będzie w stu procentach odpowiadał temu przygotowanemu w programie.

Efektywność urządzeń do wyszywania

Hafciarki komputerowe to urządzenia, które sterowane są automatycznie. Dzięki temu praca jest znacznie bardziej efektywna, niż gdyby miała być wykonywana przez człowieka. Zapewnia nie tylko pełne odwzorowanie wzoru, ale również powtarzalność w sytuacjach, gdy zdobienie ma być użyty wielokrotnie.

Posiadane przez nas hafciarki komputerowe są urządzeniami zapewniającymi nie tylko precyzję wykonania, ale również wydajność i funkcjonalność. Nasze maszyny hafciarskie umożliwiają wykonanie wyjątkowych, oryginalnych zdobień na różnego rodzaju artykułach – ręcznikach, ubraniach, czapkach itp.. Maszyna do haftu komputerowego pracuje na rozprostowanym materiale za pomocą igieł, które połączone są z nićmi. W ten sposób powstają zdobienia w stu procentach zgodne z oczekiwaniami klienta.