Oprogramowanie hafciarskie

Program do projektowania wzorów hafciarskich

70% procent sukcesu naszego haftu to dobrze przygotowany wzór dla naszej maszyny. Pozostałe 30% to umiejętności obsługującego maszynę oraz dobrze wyregulowana maszyna.
Teraz skupimy się na wzorach.

Co oznacza termin dobrze przygotowany wzór?

Przede wszystkim nasz haft ma być jak najdokładniejszym odzwierciedleniem grafiki którą chcemy wykonać na hafciarce. Żeby w ogóle mieć możliwość wykonania prawidłowego wzoru musimy mieć do tego warunki. Warunki może dać nam jedynie profesjonalne oprogramowanie do projektowania wzorów hafciarskich. Wchodząc w biznes hafciarski musimy nie tylko pomyśleć o wyborze odpowiedniej maszyny ale także o oprogramowaniu, które spełni nasze oczekiwania i oczekiwania klientów wobec naszej pracy.

Oprogramowanie na rynku polskim

Dzisiaj na rynku polskim jest ogrom programów do wyboru. Większość z nich zapewnia bardzo szybkie i niewymagające odpowiedniej wiedzy przekonwertowanie grafiki na język hafciarki. Niestety to wspomniane konwertowanie odbywa się automatycznie i bez ingerencji projektanta, przez co wzory wykonane na hafciarce nie zapewniają odpowiedniej jakości.

Żeby nasze hafty były najwyższej jakości musimy pomyśleć o oprogramowaniu które zapewni nam możliwość układania ściegów w sposób manualny. Są to programy które mają odpowiednie narzędzia dzięki którym sami możemy decydować jakim ściegiem pokryć materiał, jakie kierunki nadać naszym nitkom i jakie parametry typu gęstość, podszycie, kompensacja itp. Tzw. “automaty” robią to za nas i w większości przypadków robią to nieprawidłowo.

My w swojej już prawie 20 letniej karierze w branży hafciarskiej zaufaliśmy oprogramowaniu firmy WILCOM. Jesteśmy jego autoryzowanym dystrybutorem, posiadamy certyfikat “AUTHORIZED PARTNER WILCOM”, oraz wykorzystujemy ten program do własnej produkcji w naszej hafciarni.