Haft komputerowy 3D (trójwymiarowy)

Odzież zdobi się od wieków, by podnieść walory estetyczne danej rzeczy oraz nadać jej unikalności. Nie tylko sprawdzą się w tym celu wzorzyste tkaniny, ale również naklejane czy haftowane aplikacje – czyli wzory naszywane kolorową nicią. Mogą znacznie zwiększyć atrakcyjność ubrania i sprawić, że będzie wyróżniało się na tle innych.

Nowoczesne haftowanie

W dzisiejszych czasach nanosi się haft metodą komputerową za pomocą specjalnie do tego przeznaczonej maszyny, która odczytuje projekt i sprawnie haftuje wzór. Pozwala to na precyzyjne ozdobienie kolorową nicią wielu sztuk odzieży w krótkim czasie oraz wykonywanie nietuzinkowych projektów. Odwzorowanie może być naprawdę wysokiej jakości, w zależności od ilości uderzeń igły na minutę. Rozwiązanie to nie jest drogie, a zapewnia wysokie walory estetyczne. Dysponujemy profesjonalnymi maszynami, które wykonują tego typu zdobienia nawet kilkoma kolorami nici na raz

Haft komputerowy 3D

Sposobem na zdobienie odzieży, który jest szczególnie popularny jest przy artykułach dla młodzieży, takich jak czapki z daszkiem czy bluzy jest haftowanie 3D. Jest to tworzenie wzorów za pomocą kolorowych nici tak samo, jak w przypadku tradycyjnej metody, jednakże nici nakładane są na formę wyciętą z gąbki. Powstałe litery, cyfry czy grafiki są przez to przestrzenne, czyli grubsze i wypukłe w dotyku, co tworzy niebanalny efekt. Dzięki temu też wzór jest o wiele bardziej zauważalny. Można wykonać go na prawie każdej tkaninie bądź stworzyć z niego naszywkę. Projekt należy zrobić w profesjonalny programie komputerowym, by można było go nanieść na tkaninę.

Tworzenie naszywek

Jak już zostało wspomniane, haftowanie komputerowe 3D świetnie sprawdza się do wykonania naszywek. Wyglądają atrakcyjnie ze względu na kolorowe, wypukłe elementy i precyzję, z jaką umieszczona jest każda nić. Najpierw wycina się z gąbki lub pianki kształt naszywki oraz to, co ma się na niej znajdować. Następnie maszyna obszywa ją nićmi za pomocą igły. Ciekawy efekt murowany!

Wypróbuj tę ciekawą metodę i stwórz rozmaite przestrzenne wzory na czapkach, bluzach czy ręcznikach.